kleje poliuretanowe
Chemia budowlana

Zalety klejów strukturalnych poliuretanowych

Oryginalne kleje poliuretanowe mają bardzo wiele zalet, dlatego też w dzisiejszych czasach cieszą się bardzo szerokim zastosowaniem. Osoby, które chcą skorzystać z olbrzymiego potencjału kleju poliuretanowego powinny dowiedzieć się o nim nieco więcej.

Największe korzyści produktu

Klej poliuretanowy jest dobrym wyborem przede wszystkim dla tych osób, które chcą znacząco zmniejszyć liczbę połączeń mechanicznych przy montowaniu wielu różnych elementów. Pamiętać należy o tym, że to właśnie dzięki ograniczeniu ilości poszczególnych części składowych można znacząco zwiększyć estetykę. Olbrzymia popularność klejów strukturalnych wynika również z tego, że nie wymagają one specjalistycznej wiedzy. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że praktycznie każdy może skorzystać z ich olbrzymiego potencjału. Dzięki temu, że nie trzeba zatrudniać fachowców można zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Powierzchnie podatne na klej poliuretanowy

kleje poliuretanowe

Klej strukturalny doskonale sprawdzi się przy klejeniu wielu różnorodnych materiałów. Największym zainteresowaniem cieszą się kleje strukturalne do metalu. Pamiętać należy o tym, że klej doskonale scala nawet stal nierdzewną. Wyróżnić można również kleje do aluminium i plastiku. Na rynku jest pełno klejów do tworzyw sztucznych, ale nie dorównują one klejom poliuretanowym. Wielu renomowanych producentów oferuje również specjalne kleje strukturalne do szkła i gumy. Wyróżnić należy także kleje do scalania części drewnianych. Aby skorzystać z dobrodziejstwa kleju najlepiej wyposażyć się w specjalny pistolet albo dozownik. Na półkach sklepowych dostępne są również kleje strukturalne w puszkach. W tym konkretnym przypadku skorzystać należy z pomocy porządnego pędzla. Dzięki porządnemu pędzlowi aplikacja kleju przebiega szybko i bezproblemowo. Warto oczywiście zapoznać się z ulotką podaną przez producenta.