klej do kontaktu z żywnością
Chemia budowlana

Zamawianie chemii przemysłowej w sieci

Klej do gwintów jest bardzo przydatny podczas zabezpieczania śrub. Chodzi przede wszystkim o to, żeby ograniczyć ryzyko luzowania lub odkręcania się gwintu. Konstrukcja musi posiadać dużą odporność na drgania o różnej częstotliwości.

Wybór odpowiedniego kleju do gwintów

Klej będzie skuteczny, jeśli zastosujemy go zgodnie z instrukcją. Dodatkowo można się kierować jeszcze oznaczeniem kolorystycznym. W tym artykule podpowiemy, jakie zalety ma klej do gwintów, a także wyjaśnimy, jak poprawnie należy go stosować. Kleje anaerobowe określane są często potocznie jako kleje do gwintów. Kleje różnego rodzaju można bez większego problemu znaleźć w sklepach branżowych. Od innych substancji te produkcji odróżniają się przede wszystkim specyficznym przebiegiem utwardzania. Należy pamiętać, że zaczynają zastygać po kontakcie z metalem i również pod wpływem braku dopływu powietrza. Kleje do gwintów sprawdzają się doskonale w przypadku gwintów klasycznych. Czas utwardzania zależy od rodzaju produktu oraz producenta. Informacje na ten temat zamieszczone są z reguły w instrukcji lub na opakowaniu.

klej do gwintów

Koszty klejów do gwintów

Klej może wolniej zasychać, jeśli zbyt wysoka jest temperatura otoczenia. Kleje do gwintów muszą być odporne nie tylko na wysoką temperaturę, ale również na drgania oraz wstrząsy. Kleje lekkie, średnie oraz mocne dostępne są w sprzedaży. Określane są również jako łatwo demontowalne, średnio demontowalne oraz trudno demontowalne. Kleje o niskiej wytrzymałości sprawdzą się dobrze podczas klasycznego zabezpieczania gwintu. Kleje średnio demontowalne sprawdzą się lepiej w przypadku podzespołów narażonych na drgania oraz wibracje. Jeśli chodzi o urządzenia mechaniczne to kleje sprawdzą się idealnie. Wśród urządzeń mechanicznych można wymienić kosiarki oraz motocykle. Jak najbardziej można odkręcić gwint zaklejony klejem o średniej wytrzymałości. Należy pamiętać o specjalistycznych urządzeniach.