Taśma ostrzegawcza - gdzie można ją wykorzystać
BHP

Taśma ostrzegawcza – gdzie można ją wykorzystać?

Taśma ostrzegawcza to jeden z tych gadżetów, który jest świetnie znany dosłownie każdemu z nas. Zwykle przybiera on postać samoprzylepnego paska z biało – czerwonymi lub żółto – czarnymi znaczeniami. Taśmy ostrzegawcze zwykle spełniają – jak sama nazwa wskazuje – rolę ostrzegawczą i informacyjną. Korzysta z nich wiele branż, gdyż bez problemu można zastosować je zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Jednak w jaki sposób jeszcze można ją wykorzystać?

Taśma ostrzegawcza do wyznaczania ciągów komunikacyjnych

Taśma ostrzegawcza z https://www.bhp-gabi.pl/k1008,bezpieczenstwo-ruchu-drogowego-tasmy-bhp-tasmy-ostrzegawcze.html jest jednym z bardziej uniwersalnych gadżetów. Znajduje ona więc szerokie zastosowanie i co więcej, zawsze spełnia swoją rolę. Jednym ze sposobów na jej wykorzystanie może być wyznaczenie ciągów komunikacyjnych w:

  • magazynach;
  • zakładach produkcyjnych;
  • korytarzach ewakuacyjnych.

Taśma ostrzegawcza pozwoli nam jasno i klarownie wytyczyć ścieżki, którymi można się poruszać tak, by nie narazić siebie na ewentualne niebezpieczeństwo. Co ciekawe, taśma ostrzegawcza może zostać naklejona bezpośrednio na powierzchnię, ale także może być wykorzystana w formie „liny”, która zostanie rozwieszona pomiędzy elementami konstrukcji. Jak więc widać, taśma ostrzegawcza świetnie sprawdzi się w momencie, kiedy musimy wyznaczyć ciągi komunikacyjne.

taśma ostrzegawcza czerwono biała

Taśma ostrzegawcza do oznaczenia wadliwych maszyn

W zakładach produkcyjnych i przemysłowych taśma ostrzegawcza może zostać wykorzystana z jeszcze inny sposób. Okazuje się, że z jej pomocą można szybko i skutecznie oznakować wadliwie działające maszyny i poinformować pracowników, by się do nich nie zbliżali, ani także z nich nie korzystali. Taśma ostrzegawcza – dzięki swoim kolorom – skutecznie zwraca uwagę i w ten sposób może znacznie przyczynić się do poniesienia poziomu bezpieczeństwa w danym zakładzie produkcyjnym czy przemysłowym.