Pasta BHP - rodzaje i zastosowanie
BHP

Pasta BHP – rodzaje i zastosowanie

Pasta BHP to specyfik o bardzo szeroki zastosowaniu. Powinna się znajdować w każdym zakładzie pracy, jak również w warsztacie majsterkowiczów. Wyjaśniamy, czym jest i jakie są jej rodzaje.

Co to jest pasta BHP?

Najprościej rzecz ujmując pasta BHP to preparat do czyszczenia rąk. Jest stosowany w celu pozbycia się trudnych do usunięcia zabrudzeń, włącznie z tymi, które powstały na skutek kontaktu ze szkodliwymi środkami chemicznymi. Opisywany rodzaj pasty wyróżnia się szybkością i skutecznością działania. Jednocześnie, jest ona całkowicie bezpieczna dla ludzkiej skóry. W jej składzie znajdują się środki czyszczące, składniki do usuwania bakterii, jak również do pielęgnowania naskórka. Znajduje szerokie zastosowanie w różnego rodzaju firmach, na przykład w warsztatach, zakładach produkcyjnych, magazynach lub na budowach. Ponadto warto ją zakupić pod adresem https://www.bhp-gabi.pl/k125,higiena-i-czystosc-pasty-bhp.html w przypadku samodzielnego wykonywania prac naprawczych lub remontowych. Należy ją wcierać w suchą skórę, po czym dokładnie spłukać.

pasta bhp do czyszczenia rąk

Rodzaje past BHP

Pasta BHP to produkt, który może przyjmować różne formy. Istnieją specjalistyczne preparaty zawierające piasek, trociny lub balsamy, jednak największą popularnością cieszą się pasty:

  • mydlane – jej główny składnik to mydło sodowe. Może powodować efekt wysuszania skóry, dlatego warto ją stosować wraz z kremem nawilżających. Sprawdza się nie tylko jako środek do mycia rąk. Można ją stosować do czyszczenia zabrudzonej odzieży roboczej, na przykład spodni lub kombinezonów. Ponadto, część osób używa jej podczas prania.
  • ścierne – stanowi doskonały środek do błyskawicznego usuwania poważnych zanieczyszczeń. Wykazuje właściwości ścierne i zawiera umiejętnie dobrane substancje czyszczące. Dzięki temu porodzi sobie nawet z bardzo opornym brudem. Przykładowo, mogą to być smar, farba, olej lub sadza.