maszyna do cięcia rur stalowych
Narzędzia budowlane

Maszyna do cięcia rur stalowych – co musisz wiedzieć

Maszyna daje możliwość cięcia materiałów w celu otrzymania elementów służących do scalania konstrukcji rurowych. Urządzenia te radzą sobie z różnymi rodzajami tworzyw i wyróżniamy kilka różnych maszyn od tych obsługiwanych ręcznie po te, które są elektryczne lub akumulatorowe. Technologia zapewnia dużą precyzję i szybkość pracy, przez co mamy większą wydajność naszej pracy.

Wyróżniamy:

  1. Ręczne i akumulatorowe obcinarki do rur stalowych-  Są to bardzo praktyczne o niewielkich rozmiarach, dzięki którym można je łatwo transportować i używać wszędzie tam, gdzie są potrzebne. Ich obsługa też nie jest skomplikowana, ponieważ do przecięcia rur konieczne jest ściśnięcie obcinaka aby przecięła rurę. Narzędzie akumulatorowe cechuję większa moc oraz przecinanie rur wielowarstwowych.
  2. Elektryczne przecinarki do rur wyróżniają się większą wydajnością i dłuższym zasięgiem działania. Wśród nich są np. frezy krążkowe, które pozwalają na precyzyjną obróbkę rur wykonanych z praktycznie każdego rodzaju materiałów. Wyposażone są w imadła, które utrzymują rurę w stabilnej pozycji, a bardzo ostra tarcza tnąca precyzyjnie wykonuje zamierzone cięcie. Innym typem urządzeń elektrycznych są piły szablaste umożliwiające wygodne cięcie nawet w trudno dostępnych miejscach.
  3. Lasery do cięcia rur to najnowocześniejsze urządzenia, ale jednocześnie najdroższe z tych urządzeń, przez które  za pomocą światła laserowego można precyzyjnie wykonać nawet najbardziej skomplikowane wycięcia. Praca jest bardzo szybka, nawet przy grubych rurach, a sama krawędź tnąca to więcej niż przy urządzeniach mechanicznych.

Taka maszyna do cięcia rur stalowych dostępna jest m.in. na https://stigal.pl/ciecie-rur-i-profili/

Zalety i wady maszyny do cięcia rur:

•Wysoka precyzja cięcia, która osiąga ± 0,05 mm,

•Płaskie nacięcie i mniej strat materiału. 

•Wysoka wydajność cięcia i możliwość masowej produkcji,