Taryfa g12w - jakim użytkownikom jest ona dedykowana
Energia i prąd

Taryfa g12w – jakim użytkownikom jest ona dedykowana?

Polski rynek energii został zaprojektowany w ten sposób, by dostawcy prądu mogli jak najlepiej dopasować swoje taryfy do potrzeb użytkowników. Każdy z indywidualnych odbiorców prądu, jest więc bowiem zobowiązany do tego, by przed podpisaniem umowy zdecydować się na jedną, z możliwych taryf, która ma jednocześnie zagwarantować mu możliwość zoptymalizowania rachunków za prąd. Jednym z częściej wybieranych rozwiązań jest obecnie taryfa g12w. Komu jest ona dedykowana?

Taryfa g12w czyli tańszy prąd w porze nocnej

Taryfa g12w – co jasno wynika z jej nazwy – oferuje tańszy prąd w godzinach nocnych. Świadczy o tym cyfra „2”, zawarta w nazwie tej taryfy. Odnosi się ona głównie do tego, że prąd jest rozliczany w dwóch strefach, czyli w porze nocnej i odpowiednio porze dziennej. Jak więc łatwo można się domyślić, taryfa g12w jest idealnym rozwiązaniem dla użytkowników, którzy szczytowy pobór prądu zaplanowali na okres od godziny 22:00 do godziny 6:00. W tym okresie – nie zależnie do tego ile prądu oni zużyją – będą mogli cieszyć się oni maksymalnie preferencyjnymi cenami. Z kolei pobór prądu w godzinach dzienny, będzie ich już kosztował nieco więcej. Szerzej o taryfie g12w przeczytasz w artykule pod adresem https://eon.pl/dla-domu/portal-o-energii-dla-domu/taryfa-g12w.

taryfa g12w

Taryfa g12w, czyli prąd tańszy również w weekendy

Taryfa g12w zawiera w swojej nazwie również i literkę „w”, która odnosi się do taryfy weekendowej. Wobec tego czego mogą oczekiwać odbiorcy prądu od tej taryfy? Otóż przede wszystkim tańszego prądu w dni weekendowe. Zwykle jest to okres od piątku od godziny 17:00 do poniedziałku, do godziny 6:00. W tym okresie również mogą oni zużywać dowolne ilości prądu, gdyż będzie obowiązywała ich obniżona stawka. Z kolei w pozostałych dniach tygodnia, cena prądu za 1 kWh będzie już standardowa. Można więc śmiało powiedzieć, że taryfa g12w jest taryfą dedykowaną tym odbiorcom prądu, którzy najwięcej będą z niego korzystać podczas dni weekendowych, a także w pozostałych dniach w porze nocnej. Dzięki temu znacznie zredukują oni swoje rachunki za prąd.