Jakie są rodzaje rękawic roboczych ocieplanych?
Akcesoria budowlane

Jakie są rodzaje rękawic roboczych ocieplanych?

W profesjonalnych sklepach budowlanych można znaleźć bardzo wiele rękawic roboczych ocieplanych, dlatego też warto poznać największe wady i zalety poszczególnych rozwiązań. Producenci chcą przyciągnąć do siebie jak największą liczbę potencjalnych klientów, dlatego też systematycznie unowocześniają swoje produkty.

Powlekane rękawice ocieplane

W dzisiejszych czasach najczęściej wybierane są oczywiście powlekane rękawice robocze ocieplane. Mowa tutaj przede wszystkim o rękawicach, które powlekane są lateksem, nitrylem albo modele wypełnione zwykłą ociepliną. Powlekane rękawice doskonale chronią przed wiatrem i zimnem, a co najważniejsze zapewniają pełną swobodę ruchów. Przy wyborze rękawic tego typu warto zwrócić uwagę na grubość ociepliny. Godne polecenia są przede wszystkim modele zakończone specjalnymi ściągaczami, które poprzez dobre dopasowanie zapewniają idealne ocieplenie.

Powlekane rękawice ocieplane

Wodoodporne rękawice robocze

Wielu renomowanych producentów ma w swojej ofercie sprzedażowej także wodoodporne rękawice robocze ocieplane. Jest to dobry wybór dla tych osób, które w zimnym otoczeniu mają bezpośredni kontakt z mokrymi elementami. Przy wielu pracach niestety niezbędne jest na przykład zanurzenie dłoni w wodzie, dlatego też warto wyposażyć się w rękawice zabezpieczające przed wilgocią. Najprostszym rozwiązaniem jest oczywiście postawienie na zwykłe rękawice gumowe z ocieplaną. Największy komfort zapewniają rękawice gumowe z wewnętrzną polarową wkładką. Jeżeli dojdzie do zamoczenia wkładki, to zawsze można ją wywinąć na zewnątrz i szybko wysuszyć.

Wodoodporne rękawice robocze