Nawóz do trawy
Ogród

Dlaczego nawóz do trawy jest konieczny aby utrzymać trawnik w dobrej formie?

Z uwagi na płytkie ukorzenienie trawy oraz niewielką ilość składników odżywczych jakie jest w stanie pobrać z gleby kluczowym elementem dbania o jej stan jest regularne nawożenie trawnika. Czynność tą należy powtarzać 3 razy w ciągu roku, dzięki czemu trawnik będzie prezentował się doskonale. W celu utrzymania go w dobrej formie warto skorzystać z profesjonalnych nawozów do trawnika.

Czym nawozić trawnik?

To czym nawozić trawnik zależy przede wszystkim od potrzeb oraz oczekiwanego rezultatu po nawożeniu trawnika. Najbardziej popularne są nawozy wieloskładnikowe uniwersalne, których zadaniem jest zapewnienie bezpiecznego wzrostu trawy oraz zapewnienie trawnikowi ładnego wyglądu. Tym, którym zależy na usunięciu określonego problemu powinni zdecydować się na nawóz do trawy specjalnego przeznaczenia np. nawozy regeneracyjne czy zwalczające niechciane chwasty.

Z uwagi na formę nawozy dzieli się na:

– długodziałające które dzięki powolnemu uwalnianiu składników odżywczych oddziaływają na trawę nawet do 120 dni,

– granulowane które można stosować przez cały okres wegetacji rośliny z uwagi na to że działają przez okres około 30 dni.

Osobom mającym niewiele czasu na pielęgnację trawnika polecane są w szczególności nawozy długo działające które jednocześnie zmniejszają częstotliwość konieczności koszenia. Więcej szczegółów na ten temat można znaleźć na stronie Bioires.pl.

Nawóz do trawy

Jak korzystać z nawozów do trawnika?

Przed rozpoczęciem nawożenia kluczowym elementem jest sprawdzenie stanu nawozu do trawnika. Nie może on posiadać formy zbitej, a nawozy granulowane powinny odznaczać się sypką i suchą konsystencją. Nawozy do trawy należy równomiernie rozsypać, tak aby w każdym miejscu ziemia otrzymała docelową dawkę produktu. W przypadku nawozów do trawy w formie płynnej należy rozprowadzić je poprzez wykorzystanie strumienia wody, który zawiera nawóz, przy czym kluczowe jest jego równomierne rozprowadzenie po docelowej powierzchni.