Materiały budowlane

Czym są płytki gresowe oraz czy warto w nie zainwestować?

Często, gdy przychodzi do remontu, zastanawiamy się jak zagospodarować środki i jakich zmian dokonać, chcąc wykończyć nasz dom w coraz to ciekawszy i bardziej niestandardowy sposób warto przeanalizować wiele rozwiązań, jakie przynoszą nam dzisiejsze czasy.

Przekonanie, że panele powinny znaleźć się w przedpokoju, sypialniach oraz salonach, a płytki w łazience i kuchni odeszło w zapomnienie. Równie dobrze wszystkie podłogi w naszym zakątku mogą zajmować płytki gresowe.

Czym jest gres?

Gres jest to mieszanka, w skład której wchodzi skaleń, piasek oraz kilka rodzajów gliny. Jest jednym z najtwardszych materiałów dostępnych na rynku, co oznacza, że płytki gresowe będą odporne na ścieranie, co nie tylko czyni je dobrym wyborem do miejsca, w którym często przebywamy wewnątrz domu, ale również na tarasie czy balkonie, ponieważ niestraszne im niskie temperatury. 

Można je kupić zarówno w wariantach ściennych jak i podłogowych: https://home100.pl/plytki-gresowe.

Zalety płytek gresowych

Mrozoodporność nie jest jedyną z zalet, która pokazuje nam jak gres góruje nad, chociażby ceramiczną glazurą, wśród głównych zalet możemy wyróżnić także:

  • Wysoka trwałość – na ścieranie oraz uszkodzenia
  • Dużo mniejszą nasiąkliwością wody niż w przypadku innych rodzajów płytek
  • Możliwością imitacji innego materiału np. drewna, kamienia, a nawet marmuru

Koszt płytek gresowych

Wydawałoby się, że za takim szeregiem zalet jak trwałość materiału, a przy tym szeroka paleta wzorów będzie to drogie rozwiązanie. Otóż nie! Płytki gresowe są stosunkowo tanie.
Na ich cenę będzie wpływał głównie rozmiar oraz kolor lub imitowany materiał. W popularnych marketach budowlanych cena zaczyna się od około 30 zł za mkw.
Biorąc pod uwagę zalety tego rodzaju materiału uwzględniając przy tym, że koszt będzie nieznacznie większy lub nie w zależności od konfiguracji naszych płytek, zmiana ta z pewnością nada świeżość, nowość i długowieczność naszemu pomieszczeniu.