klej do gwintów
Materiały budowlane

Czym jest klej do gwintów?

Klej do gwintów jest to materiał, który wykorzystuje się do spajania podzespołów ruchomych, a także elementów, które są narażone na silne drgania, bądź wibracje i inne kleje nie są w stanie skutecznie zespoić takich elementów. Klej lub gwintów charakteryzuje się wysoką trwałością połączeń. Świetnie radzi sobie jako element zastępczy śrubek, które okazują się niewystarczające przy mocowaniu gwintów.

Czym charakteryzuje się klej do gwintów?

Klej do gwintów z Melkib.com to bardzo skuteczny produkt do łączenia gwintów. Jednak warto pamiętać, że przed jego zastosowaniem należy oczyścić daną powierzchnię od smarów oraz olejów, a także skutecznie ją odtłuścić produktem na bazie acetonu. Tuż przed użyciem kleju powierzchnia musi być całkowicie sucha oraz czysta. Klej charakteryzuje się szybkością schnięcia, a także tolerancją na działanie wysokich temperatur. Ponadto zachowuje wysoką elastyczność spoiny. Dużym atutem jest również możliwość obróbki po jego zastosowaniu.

Szeroki wybór klejów do gwintów

klej do gwintów

W zależności od rodzaju uszczelnienia danej części gwinta należy wybrać odpowiedni klej. Na przykład bardzo często stosowane są nici do uszczelniania, a także kleje anaerobowe do gwintów. Te ostatnie wymagają użycia większej siły podczas chęci demontażu spoiny, ale są niezwykle skuteczne. 

Najpopularniejszym jest jednak klej epoksydowy. To on zapewnia uzyskiwanie połączeń elementów o dużej wytrzymałości. Zastępuje tradycyjne łączenia mechaniczne.

Jak można zauważyć klej do gwintów jest bardzo chętnie używanym produktem, który wykazuje szerokie zastosowanie.