płytki hiszpańskie
Remont i urządzanie

Charakterystyka i zastosowanie hiszpańskich płytek

Dostęp do bogatej gamy płytek sprawia, iż ostateczny wybór to nie lada wyzwanie. Możemy przebierać w niekończącej się palecie barw, rozmiarów oraz faktur. Mimo tego z miesiąca na miesiąc z roku na rok na popularności zyskują gresowe płytki hiszpańskie. Dlaczego ludzie decydują się na ich zakup? 

Płytki ceramiczne hiszpańskie nie bez powodu zyskują miano najbardziej luksusowych materiałów wykończeniowych. Głównie przemawia tutaj prostota połączona z elegancją. Całość wykonana jest w idealnej jakości. 

Jak wyglądają hiszpańskie płytki?

Hiszpania szczególnie na południu kojarzy się z żywymi oraz bardzo jaskrawymi kolorami to płytki znajdziemy jedynie w stonowanych barwach. Najczęściej sami producenci namawiają nas do zakupu produktów w odcieniach szarości i bieli. Niekiedy spotkamy się także z czarnymi kafelkami. Jest to więc bezpieczne rozwiązanie, które wpasujemy praktycznie w każdą aranżację. Jednak najlepiej materiał ten będzie komponował się z nowoczesnym bądź skandynawskim wnętrzem w jasnych kolorach. Można również stosować je jako wykończeniowy dodatek w rustykalnych wnętrzach, gdzie jesteśmy w stanie wszystko wkomponować tak, aby drewniane elementy stanowiły odpowiednie, przepiękne tło. 

płytki hiszpańskie

Gdzie najczęściej stosuje się płytki hiszpańskie? 

Płytki hiszpańskie zakupimy w wersji rektyfikowanej w efekcie czego uzyskają one regularne brzegi i wręcz identyczne rozmiary. Da nam to możliwość uzyskania efektu bezspoinowej okładziny na podłogach jak i ścianach. Hiszpańskie płytki ceramiczne możemy stosować wewnątrz, ale i również na zewnątrz. Bowiem ceramika odznacza się mrozoodpornymi właściwościami dlatego możemy ją umieścić na nie jednym balkonie, tarasie. Dodatkowo nie możemy zapomnieć o kwestii, jaką jest wykończenie powierzchni, gdyż ma ona wpływ na wygląd i właściwości płytek hiszpańskich.