Taryfa C11- dla kogo jest ona przeznaczona
Energia i prąd

Taryfa C11- dla kogo jest ona przeznaczona?

Polski rynek energetyczny jest wyjątkowo dobrze zorganizowany. Nie ma wątpliwości do co do tego, że prywatni odbiorcy prądu mają w jakimkolwiek tego słowa znaczeniu ograniczone możliwości. To samo tyczy się także odbiorców biznesowych, czyli firm i przedsiębiorstw. Można więc śmiało powiedzieć, że obie grupy mogą korzystać ze względnej różnorodności pod względem wyboru taryf prądu i dopasowywać je idealnie do swoich potrzeb. Jednocześnie taryfy- po części ze względu na swoje tajemnicze nazwy- często są dla odbiorców prądu prawdziwą zagadką. Wobec tego dla kogo przeznaczona jest taryfa C11?

Czym jest taryfa C11?

Taryfa C11 od E.ON może być w najprostszych słowach określona mianem odpowiednika taryfy G11 jednak jest ona przeznaczona dla firm i biznesowych odbiorców prądu. Wskazuje na to, chociażby pierwsza literka, jaka znajduje się w samej nazwie taryfy. Jednocześnie literka C w nazwie taryfy C11 odnosi się jedynie do małych i średnich firm. Będą one bowiem mogły korzystać z prądu o maksymalnej mocy 40 kW, który dodatkowo będzie rozliczany z uwzględnieniem tylko jednej strefy. Wobec tego można śmiało powiedzieć, że taryfa C11 gwarantuje małym i średnim firmom stałe ceny prądu bez względu na porę. Jest to więc idealny wybór dla małych i średnich firm, które nie chcą martwić się o to, że w danym momencie czy w danym dniu zużyją więcej prądu, a to z kolei doprowadzi do znacznego wzrostu ich rachunków.

taryfa c11 dla małych i średnich firm

Jakie firmy najwięcej skorzystają na taryfie C11?

Wspomniane już zostało, że taryfa C11 przeznaczona jest zarówno dla małych i średnich firm. Jednak które z nich najbardziej na tej taryfie skorzystają? Otóż z pewnością te, które pracują w standardowych godzinach, czyli od 8:00 do 16:00. Jest bowiem również idealna taryfa dla wszystkich tych przedsiębiorstw, których pobór prądu w godzinach pozaszczytowych nie przekracza 40%. W ciągu doby będą się one mogły cieszyć stałą ceną prądu. Wobec tego śmiało można powiedzieć, że na tej taryfie skorzysta większość małych i średnich firm w kraju.