Praca na wysokościach, a buty robocze zimowe - czym się sugerować?
Akcesoria budowlane

Praca na wysokościach, a buty robocze zimowe – czym się sugerować?

Warto wiedzieć, że wybranie butów roboczych nie jest obecnie tak skomplikowanym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Konieczne jest bowiem uwzględnienie przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie wspomnianego produktu najbardziej istotnych parametrów. Czym powinny zatem charakteryzować się buty robocze zimowe?

Jakie kwestie należy uwzględnić przed podjęciem decyzji?

Buty robocze zimowe powinny chronić przed wodą. Bardzo istotną cechą obuwia powinna być także oddychalność. Należy mieć świadomość, że stopa pracownika musi być sucha. Nie można doprowadzić do jej zamoczenia. Rekomendowane jest zatem bardzo dokładne przyjrzenie się obuwiu z oznaczeniem WR – Water Resistant albo z membraną wodoodporną.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że podczas testu trwającego 80 minut buty poddawane są z zewnątrz działaniu wody. Należy jednak mieć świadomość, że omawiany produkt nie może mieć więcej niż 3 cm2 całkowitej przemoczonej powierzchni w środku.

Dlaczego bardzo istotne znaczenie ma membrana wodoodporna?

Warto wiedzieć, że membrana wodoodporna jest to kawałek polimeru, którego pory są stosunkowo drobne. W ten sposób nie ma możliwości, by w jakikolwiek sposób przepuszczały cząsteczki wody z zewnątrz. Należy jednak mieć świadomość, że są na tyle duże, by wypuszczać parę wodną z wewnątrz buta. Koniecznie trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że poszczególne membrany mogą różnić się między sobą parametrami związanymi z przepuszczalnością wspomnianej pary. Rekomendowane jest zaopatrywanie się w produkty renomowanych producentów.