BHP

Kask ochronny do prac przy wycince drzew – który z nich powinieneś wybrać?

Kask BHP jest niezbędny podczas pracy na drzewie z wykorzystaniem techniki linowej, podczas pracy na ziemi oraz przy użyciu piły łańcuchowej. Warto wybierać kaski zakrywające uszy. Ma to na celu zmieszczenie znacznie węższych nauszników, które można odchylić do tyłu. Posiada również siatkową osłonę twarzy na całej długości, która zmniejsza ryzyko zahaczenia o coś i nie pogarsza widoczności ani ochrony twarzy.

Rozwój kasków ochronnych

Od niedawna kaski specjalistów od pielęgnacji drzew przeszły bardzo dużo metamorfozę, mogły być dowolnego odcienia, byle były pomarańczowe tak jak uniwersalne kaski drwali. Kiedyś kaski BHP na drzewa nie różniły się od kasków ochronnych robotników naziemnych i były zmodyfikowanymi hełmami budowlanymi. Obecne modele kasków bhp są bardzo przyjemne i funkcjonalne w noszeniu. Można je znaleźć w sklepie BHP-Gabi.

kask bhp

Czym się różnią kaski BHP między sobą?

Obecnie wyposażenie osób zajmujących się pielęgnacją drzew staje się coraz bardziej komfortowe, dzięki producentom hełmów wspinaczkowych i hełmów strażackich. Istnieje duża różnica między pracą w lesie z dużymi słuchawkami chroniącymi uszy a twardym kapeluszem z okularami ochronnymi lub ciasno dopasowanym kaskiem wspinaczkowym z zatyczkami do uszu i okularami ochronnymi.

Dzięki takim innowacjom kaski te stały się powszechnie stosowane w różnego rodzaju pracach związanych z pielęgnacją drzew i już nie wspinacze drzew używają kasków do prac naziemnych, ale raczej specjaliści pracujący w terenie preferują kaski wspinaczkowe.

Jeśli kask jest wyposażony we wszystkie dostępne akcesoria bezpieczeństwa, jego właściwości aerodynamiczne są zredukowane w zamkniętych przestrzeniach.