Narzędzia budowlane

Jak wybrać najlepszą szczotkę drucianą do wiertarki?

Producenci akcesoriów do wiertarek oferują bardzo wiele ciekawych szczotek drucianych, dlatego też warto dowiedzieć się o nich nieco więcej. Aby wybrać porządną szczotkę, w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na to, czy posiada ona odpowiednie mocowanie. Jeżeli chodzi o szlifierki to warto postawić na akcesoria z gwintem M12. Jeżeli chodzi jedynie o wiertarki, to warto z kolei postawić na popularne trzpienie mocujące.

O czym należy pamiętać?

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że przy wyborze szczotki drucianej należy zwrócić uwagę również na grubość samego drutu. Do zgrubnej obróbki powierzchni doskonale nadaje się szczotka druciana do wiertarki z drutem o średnicy do 0,5 mm. Jeżeli w grę wchodzi zdecydowanie dokładniejsze szlifowanie, to zdecydowanie lepszym wyborem są szczotki wykonane z cieńszego drutu. W tym konkretnym przypadku warto postawić na szczotki w których średnica nie przekracza 0,2-0,3 mm..

Jaka szczotka druciana do usuwania rdzy?

Oryginalna szczotka druciana do wiertarki może być wykorzystana do usunięcia wielu różnych powłok malarskich i wszelkich nierówności na wybranych powierzchniach. Większość osób wykorzystuje szczotki druciane przede wszystkim do usuwania ognisk rdzy. Profesjonalna szczotka z drutem falowanym doskonale sprawdzi się w sytuacji, gdy na wybranych powierzchniach pojawia się dopiero korozja. Jeżeli w grę wchodzi z kolei usunięcie dużej ilości rdzy, to zdecydowanie lepszym wyborem jest szczotka druciana do wiertarki z drutem spalanym. Najlepiej postawić na akcesoria od renomowanych producentów.