Tynk ozdobny – ciekawa i niecodzienna aranżacja każdego wnętrza
Farby i tynki

Tynk ozdobny – ciekawa i niecodzienna aranżacja każdego wnętrza

Tynk ozdobny (zob. przykłady na Budujmy.eu) może być ciekawym rozwiązaniem na podkreślenie stylu wnętrza. Jego struktura po nałożeniu na podłoże w ciekawy i niebanalny sposób imituje kamień naturalny, skórę, papier, stary tynk lub surowy beton. W zależności od własnej inwencji twórczej, dzięki tynkowi ozdobnemu można uzyskać ciekawą i wyjątkową aranżacją wnętrza.

Przykłady zastosowań tynków dekoracyjnych

Minimalizm

Forma i barwa wnętrza nie powinna ” rywalizować ” ze strukturą. Przesyt we wnętrzu może go przeciążyć, a uzyskany efekt może okazać się odwrotny do zamierzonego. Tynki strukturalne ze względu na swoje walory dekoratorskie najlepiej sprawdzają się we wnętrzach minimalistycznych i stonowanych kolorystycznie.

Zaakcentowanie

Tynk ozdobny świetnie sprawdzi się do podkreślenia miejsca, które ma być wyeksponowane. Taka dekoracja ściany przykuwa uwagę i obiera wizualnie tę powierzchnię jako dominującą.

Styl wnętrza

Niektóre style dekoracyjne mogą być podkreślane strukturami dekoratorskimi. Dla przykładu, wnętrza stylowe, prowansalskie czy rustykalne genialnie wyglądają w aranżacji wykorzystującej tynki strukturalne.

Ochrona podłoża

Niektóre z tynków posiadają właściwości wodoodporne, dlatego mogą być ciekawą alternatywą dla płytek ceramicznych, które mają zastosowanie w łazienkach czy kuchniach.

Jeśli kolor to za mało

W przypadku, gdy oczekiwania w aranżacji wnętrza przekracza dostępną paletę barw, warto rozważyć użycie tynku ozdobnego. Szeroka gama kolorystyczna oraz bogactwo faktur z pewnością zadowolą każdy gust.