Projekty domów

Projekty małych domów parterowych do 120m2. Te domy są tanie w budowie i eksploatacji

Koszty związane z budową własnego domu jednorodzinnego w ciągu ostatnich lat wzrosty średnio o 25%. Nic dziwnego, że inwestorzy coraz częściej poszukują domów, które będą tanie w budowie oraz w eksploatacji. Te wymagania mogą spełnić domy parterowe do 120m2.

Budowa własnego domu jednorodzinnego plasuje się cenowo na poziomie od 200 tysięcy do ponad 400 tysięcy złotych. By zapłacić mniej, warto wybrać taki projekt, który rzeczywiście te koszty zminimalizuje. Właśnie dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się dzisiaj projekty domów parterowych do 120m2, które można kupić także jako projekty gotowe.

Małe domy są najtańsze w budowie i utrzymaniu

Nie ma nic odkrywczego w stwierdzeniu, że mały dom to niższe wydatki. Nie ma więc sensu budować domu na wyrost, który będzie przewyższał potrzeby metrażowe domowników.

Mniejsze domy nie wymagają sporych nakładów finansowych, a ponadto są tańsze w ogrzaniu w sezonie zimowym. Ważne, aby budynek nie zawierał także zbędnych elementów, które wpływają na koszty jego realizacji. W tej kategorii zdecydowanym zwycięzcą jest dom parterowy 120m2, który dostępny jest w wielu wariantach do wyboru.

Jak oszczędzać na realizacji projektu domu parterowego?

W projektach domów parterowych do 120m2 jest wszystko, co pozwala na zredukowanie nadmiernych kosztów związanych z inwestycją. Ponadto, dostępne są także projekty budynków energooszczędnych i pasywnych, które niosą ze sobą jeszcze więcej oszczędności.

Tanie domy parterowe to:

  • lżejsza konstrukcja
  • brak schodów
  • brak okien dachowych
  • bez podpiwniczenia
  • brak garażu
  • łatwe ogrzewanie

Te wszystkie zalety powodują, że projekt domu parterowego do 120m2 jest obecnie bardzo popularnym rozwiązaniem wśród inwestorów, którym zależy na uzyskaniu jak najniższych kosztów związanych z budową i utrzymaniem.

Więcej: https://www.domywstylu.pl/projekty-domow-parterowych-o-powierzchni-od-100-m2-do-140-m2,lista/