Projekt taniego w budowie domu - czy warto?
Projekty domów

Projekt taniego w budowie domu – czy warto?

W związku z rosnącą popularnością budownictwa na obrzeżach miast, wiele osób wyraża chęć zakupu stosunkowo niedrogiego domu. To pragnienie jest ściśle powiązane z faktem, że w okolicy dużych, wojewódzkich miast – istnieje możliwość stworzenia domu w cenie mieszkania.

Tani w budowie dom – jak go uzyskać?

Aby obniżyć koszty budowy, ale również późniejszego utrzymania, wiele osób interesuje projekt domu taniego w budowie. Dzięki możliwości poczynienia oszczędności w tym zakresie, deweloperzy są w stanie zaoferować ekonomiczne domy. Rozwiązania dostępne na rynku to nie tylko niewielkie domki dla par czy singli, ale również duże domy dla rodzin.

Czym charakteryzuje się niedrogi dom?

Najtańsze w budowie są te lokale, które nie zakładają wielu skomplikowanych rozwiązań. Są to zatem proste budynki, z ustawnym układem pomieszczeń, bez dodatkowych elementów ozdobnych, wcięć i innych. Projekt taniego domu wcale nie musi zakładać niewielkich rozmiarów ani nawet być przeznaczonym wyłącznie pod zabudowę wolnostojącą. Tego rodzaju projekty są dostępne również dla bliźniaków czy zabudowy szeregowej, w zależności od potrzeb oraz preferencji.

Czym charakteryzuje się niedrogi dom?

Ekonomizacja działań

W ramach tworzenia projektu taniego domu, większość architektów zaleca między innymi rezygnację z piwnicy. Obecnie znacznie częściej stosuje się strychy, które ograniczają straty ciepła, a pozwalają na równie komfortowe przechowywanie rzeczy czy przetworów lub po prostu dodatkową zabudowę w ogrodzie. Brak konieczności kopania piwnicy oraz osadzania jej i tworzenia podziemnych fundamentów znacząco obniża koszty budowy domu, a tę część domu jest bardzo łatwo zastąpić.

Dodatkowo, zazwyczaj projekt domu taniego w budowie zakłada prostą i niedrogą w stworzeniu bryłę, ale umiejętnie ozdobioną. Do najciekawszych rozwiązań w tym zakresie zalicza się między innymi wykańczanie budynków drewnem czy interesującymi, wielobarwnymi tynkami o różnych fakturach. To pozwala na znaczące obniżenie kosztów przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej estetyki budynku.