farba betonowa
Farby i tynki

Poszukujesz inspiracji dotyczących wykończenia wnętrza? Sprawdź możliwości farby betonowej

W nowoczesnych, awangardowych wnętrzach coraz częściej sięga się po efekt betonowych ścian. Jest on możliwy do osiągnięcia dzięki farbie betonowej, która przede wszystkim charakteryzuje się tym, że może być nakładana w różnorodny sposób, co pozwala na otrzymanie matowej, gładkiej lub  błyszczącej powierzchni. Za pomocą farby betonowej można uzyskać imponujące efekty, które obecnie cieszą się ogromnym powodzeniem. Oto kilka przykładów zastosowania farby betonowej.

Farba betonowa posiada tę niekwestionowaną zaletę, że można stosować ją w wielu aranżacjach, przy czy doskonale współgra zarówno z elementami wykonanymi z drewna bądź metalu, jak i z kamienia naturalnego bądź szkła. Za pomocą farby betonowej można udekorować każdą powierzchnię, nadając jej jednocześnie wygląd betonowej ściany. Zachowuje ona przy tym oryginalną fakturę betonu, łącznie ze żłobieniami, ubytkami, przebarwieniami i wżerami.

Farba betonowa może być wykorzystywana we wszystkich typach pomieszczeń, niezależnie od ich wielkości i sposobu urządzenia. Idealnie komponuje się z wnętrzami utrzymanymi w stylu rustykalnym, a jej specyficzny wygląd sprawia, że w pomieszczeniu pojawia się chłodny wystrój. Wnętrza stają się odzwierciedleniem trendów wielkopłytowych, będąc jednocześnie nawiązaniem do stylizowanych na industrialne klimatów.