Chemia budowlana

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu dodatków do betonu?

Obecnie w sprzedaży można znaleźć wiele nowoczesnych dodatków i domieszek do betonu. Różnią się one pomiędzy sobą pewnymi parametrami. Dlatego warto wiedzieć, na jakie aspekty zwrócić uwagę podczas ich zakupu.

Różnice pomiędzy dodatkiem a domieszką

Dodatek-zwiekszajacy-przyczepnosc-zapraw-i-betonow

W budownictwie istnieją znaczące różnice pomiędzy dodatkiem a domieszką. Oba produkty to substancje, które dodaje się do zaprawy lub betonu w celu zmiany ich właściwości na lepsze. Zgodnie z aktualnie obowiązującymi normami, dodawane domieszki do betonu nie powinny przekraczać pięciu procent całkowitej masy materiału bazowego. Dodawana jest ona w celu zmiany właściwości powstającej mieszanki, tak aby charakteryzowana się ona zwiększonymi parametrami jakościowymi. Natomiast zgodnie z obecnie panującymi normami, dodawane dodatki do betonu mogą przekraczać pięć procent całkowitej masy materiału bazowego. Są one również wykorzystywane do zmiany właściwości powstającego materiału w celu zwiększenia jego parametrów. Warto wykorzystywać tego rodzaju produkty podczas prowadzenia wszelkich prac remontowych oraz prac budowlanych, w których wykorzystuje się produkty takie jak beton, czy też zaprawa.

Na co zwrócić uwagę?

Podczas wyboru odpowiedniego produktu takiego jak dodatek do cementu warto zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. Przede wszystkim jest to koszt danego produktu, a także łatwość jego użytkowania oraz powstały efekt końcowy. Dlatego podczas zakupu tego rodzaju produktów należy przeanalizować w szczególności:

  • skład,
  • właściwości,
  • sposób nakładania.

Produkty tego rodzaju w ostatnich latach bardzo zyskują na popularności, dlatego ich oferta sprzedażowa jest bardzo szeroka i wciąż się rozwija. Dlatego podejmując decyzję o zakupie można wybrać dany produkt z wielu innych produktów o tym samym charakterze, które są dostępne na rynku.