klej uszczelniający do plastiku
Chemia budowlana

Jak prawidłowo nanosić klej anaerobowy?

Zakupienie porządnego kleju anaerobowego to dopiero połowa drogi do sukcesu. Bardzo ważne jest również to, aby odpowiednio go nanosić, co wbrew pozorom wcale nie jest prostym zadaniem. Osoby, które pierwszy raz korzystają z kleju Loctite 222 powinny dokładnie zapoznać się z niniejszym artykułem.


O czym należy pamiętać?


Klej anaerobowy należy nanosić w odpowiedni sposób, dzięki czemu w 100% będzie można wykorzystać jego olbrzymi potencjał. Niewłaściwe stosowanie sprawi, że niestety nie będzie on działał zgodnie ze swoim przeznaczeniem. W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, aby przed naniesieniem kleju dokładnie oczyścić gwinty. Mowa tutaj nie tylko o zabrudzeniach, ale również o rdzy. Klej anaerobowy na szczęście nakłada się w bardzo prosty sposób. Najlepiej skorzystać z pomocy zwykłego pędzla. Klej Loctite 222 nałożony na gwinty śrub bardzo szczelnie wypełniają wolne przestrzenie, dzięki czemu niedobór tlenu może wywołać jego utwardzenie.


Jak działa klej?



W klejach anaerobowych rolę katalizatora pełni metal, który znacząco przyśpiesza reakcje chemiczne. W trakcie twardnienia klej Loctite 222 tworzy spójne tworzywo, które cechuje się bardzo wysoką przyczepnością do metali. Bardzo prostym zadaniem jest również montaż gwintów za pomocą kleju zwłaszcza, jak weźmie się pod uwagę konkurencyjne taśmy teflonowe albo pakuły. Dzięki pełnej szczelności nie ma ryzyka, że gwinty będą za jakiś czas się luzować. Wybierając nowy klej anaerobowy warto zwrócić uwagę na jego siłę wiązania.